Akupunktura jest jedną z najbardziej docenianych zabiegów leczniczych na świecie, jakie od lat proponują nam specjaliści medycyny ze Wschodu. Biorąc pod uwagę liczne badania potwierdzające jej pozytywny wpływ na ciało i zdrowie ludzkie nic dziwnego, że ta forma zabiegu znalazła zastosowanie we wciąż rozwijającej się dziedzinie kosmetologii.

Sam zabieg, jak wynika z jego natury, polega na wbijaniu określonej ilości cieniutkich igieł w zewnętrzną warstwę skóry (co jest praktycznie nieodczuwalne), zwłaszcza w okolice oczu i czoła. Celem tego jest wspomaganie cyrkulacji krwi w obrębie twarzy, a także wzmocnienie jej mięśni oraz stymulowanie produkcji naturalnego kolagenu. W konsekwencji twarz staje się lepiej dotleniona, zmarszczki z upływem czasu są coraz mniej widoczne, a cera odzyskuje naturalny blask.

Akupunktura Kosmetologiczna w zapobieganiu procesów starzenia się i terapii chorób narządów wewnętrznych. Oddziaływanie na strefy twarzy torem ekoceptywnym. Regulacja hormonalnego profilu organizmu przez biologiczno-aktywne punkty twarzy.

Akupunktura to metoda lecznicza, której efekt terapeutyczny osiągany jest przez oddziaływanie za pomocą cienkich metalowych igieł.Akupunkturę stosuje się na określone punkty na powierzchni ludzkiego ciała. Punkty te położone są na przebiegu kanałów energetycznych tzw. meridianów. Najważniejszym celem akupunktury jest redukowanie bólu oraz utrzymanie lub przywrócenia równowagi energetycznej organizmu. Akupunktura w wielu krajach, m.in. i w Polsce jest uznawana jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Jej skuteczność jest przedmiotem debat i od lat trwających badań klinicznych.

Akupunktura kosmetyczna jest z powodzeniem stosowana zarówno w samych Chinach, jak w USA czy krajach Europy Zachodniej. Pomaga ona skutecznie zwalczać problemy kosmetyczne w sposób naturalny, bezinwazyjny i pozbawiony skutków ubocznych.

Akupunktura Kosmetologiczna skierowana jest dla wszystkich, którzy wierzą, że stymulacja wewnętrznej energii redukuje zmarszczki. Podczas zabiegu nie wprowadza się żadnych substancji chemicznych. Gabinety oferujace akupunkturę estetyczną przekonują, że zabieg nakłuwania igłami pomoże na choroby skórne, w tym na trądzik, zredukuje zmarszczki, usunie worki pod oczami, podniesie opadające powieki, ujędrni skórę twarzy.

Przeciwwskazaniami do zabiegu akupunktury w obrębie twarzy są wcześniejsze zabiegi z użyciem botoksu oraz migreny.