Bańki lecznicze

Bańki – szklane, gumowe, z namagnesowanymi igłami – zwalczają choroby, poprawiają samopoczucie i naszą odporność. Przystawione przy pierwszych objawach infekcji, pomagają szybciej zwalczyć chorobę, w wielu przypadkach pozwalają uniknąć kuracji antybiotykowej.

Bańki szklane
Dostępne są tradycyjne, ogniowe, i nie wymagające ognia – szklane bańki z tłoczkiem. Stawia się je na plecach (około 12 sztuk), na 15-20 minut, omijając kręgosłup i łopatki. Po zdjęciu baniek skórę trzeba natłuścić lub przetrzeć spirytusem. Po zabiegu należy pół godziny poleżeć w cieple. Szklane bańki mają zastosowanie w infekcjach dróg oddechowych (przeziębienie, katar, grypa, zapalenie oskrzeli i płuc), w bólach mięśni, bólach reumatycznych, zapaleniu korzonków nerwowych.

Bańki gumowe
Działają podobnie jak akupunktura. Przystawiając bańkę w określonym punkcie ciała, wyrównujemy poziom energii w miejscach chorych. Organizm łatwiej oczyszcza się z szkodliwych substancji.
Wystarczy przystawić tylko jedną bańkę, ale w ściśle określonym punkcie, tzw. punkcie akupunkturowym. Nie wymaga to pomocy drugiej osoby. Wystarczy chwycić bańkę oburącz trzymając palcami wskazującymi i środkowymi za dolną jej krawędź, a kciukami naciskając szczyt), lekko przycisnąć do ciała, cofnąć palce i zwolnić ucisk kciuków. W zależności od stopnia zgniecenia – przyssie się ona do ciała mocniej lub słabiej. Aby usunąć bańkę, trzeba lekko nacisnąć skórę przy jej krawędzi. Gumowe bańki można stawiać co drugi dzień na 15-20 minut. Cała kuracja powinna obejmować 10 zabiegów.
Osoby bardzo wychudzone nie powinny przystawiać gumowych baniek akupunkturowych w okolicach łopatek, kręgosłupa, sutków, serca, żołądka i jamy brzusznej. Kobiety w ciązy nie powinny przystawiać baniek na brzuchu, gdyż może to zaszkodzić dziecku. Osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi w ogóle nie mogą ich stosować.